Найкращі моделі світу одягають вишиванки

Її родзинкою є поєднання відомих силуетів бренду разом з … традиційним українським одягом! Огляд модних показів з вишиванками зробив сайт uamodna.com. 

Кьюрі та Піччолі не раз відзначали, що їм імпонує свобода, в тому числі й свобода поєднувати непоєднуване, що вельми своєрідно відобразилося на показі цієї колекції, зазначає видання.

Так, делікатні сукні та спідниці довжини міді прикрасив великий, практично тропічний, квітковий принт, який італійці пропонують поєднувати зі строгими сорочками або функціональним трикотажем, а на вечірніх мереживних сукнях поруч з впізнаваною українською вишивкою з’явилися дерев’яні намистини.

Модний дім Valentino ще до виходу в світ вищезгаданої колекції «Resort-2017» звертався до українських мотивів.

Так, колекція італійців весна-літо 2015 була представлена сорочками, сукнями і навіть костюмами, прикрашеними вишитим орнаментом. Знайшлося тут місце і безрукавці з овчини, на Гуцульщині більш відомим як жилетки. Моделі були одягнені в «жупани», а їхнє взуття — обшите мішковиною.

Мода на етнічну вишивку вийшла далеко за межі України. Випадки, коли відомі дизайнери звертаються до наших орнаментів і мотивів – все частіші, і зовсім скоро ми вже не будемо дивуватися даним фактом.

Понад десять років ми надихаємо модельні будинки по всьому світу, які й без того стильний якісний одяг прикрашають неймовірної краси вишивкою.

Зокрема, відомий французький дизайнер Жан-Поль Готьє, побувавши в Україні, вирішив вдатися до створення своєї «української колекції».

Під час безпосереднього знайомства, всі елементи свідчили про національний етнічний характер даного проекту: подіум Готьє назвав Києвом, сектори, на які була поділена зала, мали назви інших українських міст – Львів, Харків, Житомир, Ялта і т.д. Навіть моделі суконь француз називав «Буковиною», «Кримом» тощо.


Основу колекції становили сукні, прикрашені українською вишивкою. Моделі також презентували жилети, схожі з традиційним «кептариком», і темні шкіряні пальта.

Деякий час по тому голівудська актриса Гвінет Пелтроу, одягнена в сукню з цієї колекції, прикрасила обкладинку Vogue (минулого року журнал назвав українську вишивку одним з головних трендів сезону), а редактор видання і за сумісництвом один з головних модних експертів світу – Анна Вінтур – розсипалася в компліментах французькому кутюр’є: «Це найкраще, що коли-небудь робив Жан-Поль».

У 2008 фурор викликав показ директора Dior – Джона Гальяно. В його основу лягли українські етномотиви, колекція була витримана в темних тонах, рукави блузок і подоли спідниць модельєр прикрасив вишивкою.


Моделі, які були вбрані в сірі та сині тони, нагадували Панночку з гоголівського «Вія». Критики назвали цей проект «Заморожені українські наречені».

Арт-

Директор одного з найвідоміших світових брендів Gucci – Фріда Джанніні в 2008-2009 роках створила колекцію осінь-зима, моделі якої були прикрашені вишивкою. Серед інших домінували геометричні орнаменти, характерні для Поділля та Гуцульщини.

Журналісти Vogue згодом писали: «Дизайнер відійшла від традиційного акценту сексуальності та стилю «вамп». Тут вона вважала за краще елегантний і розкішний одяг».

У 2013, коли відразу двоє дизайнерів випустили в світ колекції, присвячені «українським амазонкам»: Прабал Гурунг в Нью-Йорку і Гарет П’ю в Парижі.

Й американець непальського походження, й британець наголошували на тому, що були вражені українськими дівчатами Карпат: справжніми сучасними амазонками, які не підпускають до себе чоловіків й борються проти гендерної нерівності. Така дивна інтерпретація пояснюється тим, що ані Гурунг, ані П’ю на власні очі дівчат Карпат не бачили, а колекцію створювали, попередньо «порившись» в Інтернеті.

Найвідоміші західні дизайнери все частіше у своїх колекціях вдаються до українського етнічного стилю. «Resort 2017» – квінтесенція ідей дизайнерів, і будемо сподіватися, далеко не останній проект, присвячений нашому одягові, нашим людям і нашій історії.

Фото: uamodna.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *