Хостел в старій гуцульській хаті в Карпатах

Це унікальне місце в Косівському районі Івано-Франківської області. Справжній сучасний хостел, створений зі старої гуцульської хати. Сюди можна приїжджати і жити, працювати, тут постійно відбуваються різноманітні навчальні заходи. Уся ця активність почалася з міста Рівного, звідки походить більшість засновників «Майстерні громадських ініціатив».

6b

Ця організація сім років влаштовувала неформальні освітні заходи, і два роки тому в її членів з’явилась ідея створити власний «будинок для семінарів». До ініціативи долучилися донеччанка, кримчанка, полька та білорус.

«Ми провели кілька експедицій Карпатами, бо хотіли знайти найправильніше місце, — розповідає Тарас Ковальчук, один із 20 засновників. — Цей будинок був напівзруйнований, просів після повені, у ньому ніхто не жив. Ми домовилися з власником про довготермінову безплатну оренду в обмін на те, що наведемо лад», пише ТУТ.

Вони зробили з Хати-майстерні справжню цукерочку, хоча зовні все має такий вигляд, як і століття тому. Втім, усередині тут є зручні душові з гарячою водою, проектор з екраном, WiFi, просторі кімнати із запахом свіжого дерева, комин.

Окремо — кухня. Кілька зал для занять. На поверсі, що просів, планують облаштувати бар. Але найважливіше — це місце, де стоїть Хата-майстерня. З вікна видно тільки гори та вершечки пагорбів, сюди не прокладено жодної дороги — просто слід півгодини йти від села вгору.

Навколо живуть чудові люди, котрі ведуть своє господарство й допомагають підказками. Навколо садиб немає парканів: від сусідів ніхто не відгороджується. За молоддю, яка сюди несподівано вселилася, потяглися невеличкі групи туристів, і це дає гуцулам хоч якийсь заробіток.

Приїжджі щодня купують у місцевих молоко, сметану, сир, м’ясо, поруч мешкає кілька бабусь, що плетуть шкарпетки та рукавички, і серед їхніх головних клієнтів нині ті, хто зупиняється в Хаті-майстерні. Так 20 молодих людей зробили для себе заміську резиденцію і дали селу друге дихання.

http://i.tyzhden.ua/content/photoalbum/2016/07_2016/23/1/2/uAmQCg9jQpBKR0uu-8hwgHNUW5PfOVJ07dVAMKyolRI.jpg

«Для нас дуже важлива комунікація із селом. Щось ми від нього беремо, але мусимо й давати. Організовуючи якісь події, завжди запрошуємо місцевих. Хочемо створити літній табір, на який запросимо тутешніх дітей. Ми тут начебто і сховані від цивілізації, одначе за кілька кілометрів живуть люди, які вважаються сусідами. Це наш спільний дім, наша точка збору. Кожен із нас має лишатися тут щонайменше на кілька тижнів у році для чергування».

http://i.tyzhden.ua/content/photoalbum/2016/07_2016/23/1/2/n3A_H7hm1ZZr9WaDt4HgsPqc5TlvOF2T8L0QIbnXXLA.jpg

20 засновників вклали приблизно по $2 тис., вклали в дім колосальну кількість фізичної та творчої праці, і вже за рік зі старої хижі створили неймовірне місце, сучасне й енергетичне, до якого кортить мерщій повернутися.

http://i.tyzhden.ua/content/photoalbum/2016/07_2016/23/1/2/REOJdt6BVJBNsEEx8tCJm5FdhXQSnMA7fS9dqArhSAs%2CXMfQqz-Gu2mhjMZ_4k_zrJkDJ_jXd4eqIf3Mts2SvxM%2CdDLAch6JR2i4iWsixh5hP8yTU5pZVYo8JuPz5XUrYq4.jpg

http://i.tyzhden.ua/content/photoalbum/2016/07_2016/23/1/2/p8sAob1fVPq1s63NpxaRMvbqd8geqVVfeZmBV2SH7gU.jpg


Джерело firtka.if.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *