Дніпровська ГЕС в Запоріжжі

GES

Це унікальний об’єкт промислової архітектури і досягнень людських можливостей. На той час, коли гідроелектростанцію побудували, вона була найбільшою в Європі і першою в Радянському союзі. Під час екскурсії можна побачити діючі турбіни в машинному залі, макет станції, дізнатись про її історію. Масу емоцій отримуєш катаючись на катері при шлюзуванні. А ще можна пройтись по дамбі пішки і відчути всю міць греблі під ногами.

Чорнобильська зона відчуження

Звичайно ми починаємо з Чорнобиля. Щорічно зону відчуження відвідує кілька тисяч туристів-екстремалів. І хоча всі знають про це місце, однак ми не можемо пройти повз такого техногенного спадку. Тут можна подивитись на місто-привід «Прип’ять», радіолокаційну станцію «Дуга», яка є улюбленим об’єктом сталкерів, та Чорнобильську АЕС.

Дренажно-штольна система «Микільська» в Києві

Поблизу від Києво-Печерської лаври в глибині косогору на початку XX століття була побудована дренажна штольня, що налічує близько трьох кілометрів підземних ходів на двох рівнях. Земля в цій місцевості дуже насичена водою, що може привести до виникнення зсувів, тому для штучного осушення грунту, тут були побудовані дренажні галереї. Будівництво було закінчено в 1916 році. Зараз побачити все це можна своїми очима, звичайно, якщо не боїшся підземелля.

Одеський морський порт

Це найбільший порт в Україні. Коли стоїш на верхівці Потьомкінських сходів, оку важко осягнути всю велич цієї споруди. Морський порт в Одесі ‒ це справжнє невеличке місто в мегаполісі. Він має окремий морський вокзал, арт-галерею, музей під відкритим небом, церкву святого Миколая, яхтовий комплекс, готель і, власне, сам порт зі спеціалізованою технікою.

Кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату в Кривому Розі

Кар’єр є найглибшим не тільки в Україні, але і одним з найбільших в Європі. Важко уявити, що це створила людина. Розміри вражають: довжина становить 3 км, ширина ‒ 2,6 км, глибина ‒ 339 м, а площа всього кар’єру налічує 570 га.
Взагалі, Кривий Ріг – це центр індустріального туризму, адже тут багато великих промислових виробництв, кожне з яких може стати об’єктом для екскурсії.