Справжній скарб — парк Шенборна в Воєводино

Парк в історичному урочищі Воєводино прекрасний в будь яку пору року, його алея, біла узимку та яскравогаряча у літній період, це чудове місце відпочинку та для тривалих прогулянок теренкурами.

Яке перше враження від Парку Шенборна на відомому карпатському курорті Воєводино? Звісно вхідна брама, що відразу показує, що входиш у визначне місце. А краса починається далі. Так, однозначно, період Австро-Угорщини зробив вплив на історію, культуру, життя та побут краю.

ТЕРИТОРІЯ ПАРКУ

Ліс, газони, екзотичні дерева та велике природнє озеро формують з Парка Шенборна справжньою родзинкою Закарпаття. Відпочивати у парку можна годинами, та насолоджуватись навколишньою красою.

З самого початку парк розпланували довкола, загатного озера, між горами Турянської долини, ідея полягала у тому, щоб майбутній парк увібрав у себе чудову атмосферу, з гарними доріжками, кущами, лавицями, рослинами, деревами та водоймами.

territory

БРАМА ПАРКУ

Відвідувачів Парку Шенборна зустрічає вхідна брама, що є своєрідним порталом між двома епохами на теренах Закарпаття, епохою Австро-Угорщини та сучасної України.

На двох баштах брами зображені державні герби та прапори Австрії та Угорщини, епохи Австро-Угорської імперії, а відвідувачів Парку Шенборна зустрічають два охоронці, макети солдатів інсбрукського піхотного полку (Австрія) та дебреценського гусарського полку (Угорщина).

IMG_8192

ОЗЕРО ТУР

Пройшовши далі парком, бачимо водойму. На думку деяких дослідників, назва Тур походить від етруського слова тур – вода. В околицях бере свій початок і річка Тур’я, звідси і назва Турянська долина. Хоча інша легенда стверджує, що назва походить від того, що у даній долині жили тури.

e8d26099108e36bf53294baa07f08b0754ae6c5e

КАМ’ЯНИЙ МЛИН СВЯТОГО ЯНА

З лівого боку, над озером розташована кам’яна будівля, діючий водяний млин. Будівля збудована з каменю, металу, та вкрита дерев’яним гонтом-шинглею. В середині млина, 2 старовинні жорна, вагою близько півтони та австрійський хойрігер.

Ззовні жорна обертає двометрове дерев’яне колесо, що виготовлено з жовтого дерева – акації.

IMG_7915

МІСТ ЧОТИРЬОХ ЄВАНГЕЛІСТІВ

Прямуючи далі, гості парку Шенборна виходять на міст Чотирьох Євангелістів, що збудований у бароковому стилі, з відреставрованими скульптурами чотирьох євангелістів, Луки та Іоана, Марка та Матвія. Техніка виконання скульптур злегка нагадує роботи на Карловому мості в Празі.

Якщо дивитись на міст ззовні, то в середині він сходиться у формі арки, посередині якої висять ковані хрести, що є символом Старого та Нового Заповіту, та ніби освячують воду, що тече в село.

IMG_8176

Міст з’єднує територію парку, світське та духовне життя, з францисканською хресною дорогою Via Dolorosa, 14 станцій, дорога, яку Ісус Христос пройшов на Голгофу, що прямує до Храму Святої Катерини, котра є покровительницею вчителів, освічених людей та науковців, які протягом 3 років творили Парк Шенборнів.

На день Святої Катерини, 7 грудня, матері запалюють до її образу три свічі, щоби рід не переривався.

IMG_7858

В чудовій атмосфері Парку Шенборна на SPA-курорті Воєводино з легкістю можна забути про існуючий довкола урбаністичний простір та насолодитись філософським настроєм, парк це місце де немов відчуваєш зупинку часу, але кожна хвилина наповнена задоволенням.

park-3


Джерело park.voevodyno

 

Читайте:

One thought on “Справжній скарб — парк Шенборна в Воєводино

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *