боїми
LIVE

Каплицю Боїмів у Львові відреставрують цього року

Каплиця Боїмів (площа Катедральна) – відома пам’ятка пізнього ренесансу, вона є окрасою Катедральної площі. Каплиця збудована у 1609-1615 роках над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів. Каплицю побудовано на території тогочасного міського цвинтаря, поблизу Латинського собору.

«Реставрація буде тривалою. Процес відбуватиметься у формі ворк-шопів, до яких маємо намір залучити студентів з Академії мистецтв. Спершу ми будемо вивчати і ретельно досліджувати двері, і лише потім перейдемо до реставрації. Вона триватиме щонайменше до вересня», – розповіла «Львівській газеті» начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

За її словами, двері зроблені з дерева й металу. Сьогодні вони в дуже поганому стані.

«На нижній частині дверей відірваний метал. Ми шукатимемо метал того самого часу, щоб доповнити елементи, яких бракує», – запевнила Лілія Онищенко.

Реставруватимуть двері за гроші GIZ. Скільки саме коштуватимуть роботи, наразі невідомо, бо ще немає відповідного кошторису.

Каплиця Боїмів відома і своїм багатим зовнішнім оздобленням, і розкішними інтер’єрами. На фасаді, зокрема, можна побачити кам’яні різьблення на тему Страстей і фігури святих Петра і Павла. На іншому фасаді, від боку вулиці Галицької, під склом – старовинні оригінальні портрети Боїма і його дружини. Третій фасад має чудовий рельєф, що зображає Георгія Змієборця.

Купол каплиці завершує статуя скорбного Христа у Гетсиманському саду, де він просить Отця, щоб Його оминули страждання на хресті.

Інтер’єр будівлі є не менш пишно декорований. При створенні багатофігурних композицій за звичаєм того часу використовували як моделей звичайних людей. Таким чином тут маємо нагоду побачити обличчя справжніх людей давньої епохи.


Джерело gazeta.lviv.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *